KLL:n Satakunnan piirin hiihtomestaruuskilpailut 5.3.2013

PDF-tiedostokll2013.pdf (23 kB)
Tulokset

KLL:Sat.piirin hiihtomest. 7.3.2013

T U L O K S E T


c-aika

Tytöt 3-4 lk kilpasarja 2 km V

Sija Nimi                     Kunta                        Tulos        Ero
 
  1. Lotta Mari-Maine         Huittinen                       6.37
  2. Lisa-Sofie Fabig         Pori                            6.41        0.04
  3. Katariina Keitaanniemi   Ulvila                          6.48        0.11
  4. Alina Siivonen           Rauma                           6.50        0.13
  5. Hanna Nisu               Huittinen                       6.56        0.19
  6. Ada Mäkinen              Pori                            7.00        0.23
  7. Heta Haunia              Honkajoki                       7.01        0.24
  8. Salla Uusihonko          Honkajoki                       7.02        0.25
  9. Emmi Pohjalainen         Huittinen                       7.03        0.26
 10. Sonja Peltomäki          Kankaanpää                      7.51        1.14
 11. Jenna Pihlaja            Kankaanpää                      7.53        1.16
 12. Venla Imberg             Ulvila                          7.58        1.21
 13. Oona Unonius             Pori                            7.59        1.22
 14. Jessica Ossberg          Huittinen                       8.02        1.25
 15. Iida Lahti               Ulvila                          8.05        1.28
 16. Jutta Koivunen           Ulvila                          8.16        1.39
 17. Lehtinen Anne            Jämijärvi                       8.25        1.48
 18. Lotta Lindell            Kankaanpää                      8.47        2.10
 19. Alina Tynkkynen          Huittinen                       8.59        2.22
 20. Aada Vähäniemi           Honkajoki                       9.05        2.28
 21. Mira Alahonko            Honkajoki                      11.44        5.07

 

pojat 3-4 lk kilpasarja 2 km V

  1. Juho Lähteenmäki         Kankaanpää                      6.17
  2. Topias Lehtimäki         Luvia                           6.25        0.08
  3. Niklas Erkintalo         Pori                            6.49        0.32
  4. Henrik Lehtinen          Huittinen                       6.54        0.37
  5. Ossi Rantahalvari        Säkylä                          6.55        0.38
  6. Elmeri Lehtinen          Huittinen                       6.59        0.42
  7. Topias Malmivuori        Ulvila                          7.00        0.43
  8. Alvar Seppälä            Huittinen                       7.04        0.47
  9. Lehtinen Joni            Jämijärvi                       7.06        0.49
  9. Salomon Koivisto         Pori                            7.06        0.49
 11. Samuli Kuusinen          Kankaanpää                      7.14        0.57
 12. Topias Tammisto          Kankaanpää                      7.15        0.58
 13. Erkka Maine              Huittinen                       7.21        1.04
 14. Tuomas Tuominen          Luvia                           7.23        1.06
 15. Antti Siivonen           Rauma                           7.39        1.22
 16. Nuutti Murtojärvi        Huittinen                       8.05        1.48
 17. Samuli Mäntylä           Huittinen                       8.30        2.13
 18. Kasperi Laino            Kankaanpää                      8.48        2.31

 

Tytöt 5-6 lk kilpasarja 2 km V

  1. Salo Laura               Jämijärvi                       6.05
  2. Marjaana Jussila         Honkajoki                       6.12        0.07
  3. Emma Tuominen            Luvia                           6.16        0.11
  3. Fanni Lindvall           Pori                            6.16        0.11
  5. Aada Nikki               Pori                            6.21        0.16
  6. Tuominen Mari            Jämijärvi                       6.23        0.18
  7. Veera Matintalo          Huittinen                       6.27        0.22
  8. Nelli Rakkolainen        Kokemäki                        6.42        0.37
  9. Sofia Kuusinen           Kankaanpää                      6.48        0.43
  9. Erika Ossberg            Huittinen                       6.48        0.43
 11. Annika Hohkuri           Kankaanpää                      6.50        0.45
 12. Julie Kurumaa            Honkajoki                       7.22        1.17
 13. Iisa Jutila              Pori                            7.36        1.31
 14. Kiia Eskelinen           Pori                            7.44        1.39
 15. Pinja Jutila             Pori                            7.45        1.40

 

Pojat 5-6 lk kilpasarja 2 km V

  1. Jussi Jussila            Honkajoki                       5.26
  2. Joni Levä                Honkajoki                       5.39        0.13
  3. Ville Joopi              Luvia                           5.56        0.30
  4. Leevi Lehtimäki          Luvia                           5.59        0.33
  4. Joona Mäntylä            Huittinen                       5.59        0.33
  6. Matias Vaahtio           Ulvila                          6.03        0.37
  7. Lasse Hietaoja           Kankaanpää                      6.04        0.38
  8. Lehtinen Janne           Jämijärvi                       6.10        0.44
  9. Juho Syrjäläinen         Karvia                          6.12        0.46
 10. Kuusikoski Tuomas        Jämijärvi                       6.20        0.54
 11. Oskari Lahtinen          Pori                            6.23        0.57
 12. Niemi Benjamin           Jämijärvi                       6.29        1.03
 13. Teemu Narvi              Kankaanpää                      6.31        1.05
 14. Hugo Bondfolk            Huittinen                       6.34        1.08
 15. Luukas Vainionpää        Kankaanpää                      6.36        1.10
 16. Lassi Rantahalvari       Säkylä                          6.41        1.15
 17. Pietu Jutila             Pori                            6.55        1.29
 18. Pyry Willman             Pori                            7.04        1.38
 19. Frans Seppälä            Huittinen                       7.06        1.40
 20. Oskari Puukka            Pori                            7.56        2.30

 

Tytöt 3-4 lk koulusarja 2 km V

  1. Vilma Pere               Eura                            7.38
  2. Ilona Lohtander          Rauma                           7.50        0.12
  3. Peppi Matikka            Eura                            7.56        0.18
  3. Elsa Uotila              Eura                            7.56        0.18
  5. Elli-Maria Lehtonen      Rauma                           7.57        0.19
  6. Senni Mattila            Pori                            8.19        0.41
  7. Henna Kaunistola         Huittinen                       8.29        0.51
  8. Virtanen Alexandra       Jämijärvi                       8.33        0.55
  9. Ennimaria Mikkola        Pori                            8.35        0.57
 10. Viivi Lastula            Karvia                          9.36        1.58
 11. Katri Intonen            Huittinen                       9.52        2.14
 12. Siiri Hiltunen           Rauma                          10.17        2.39
 13. Erin Mattila             Luvia                          10.33        2.55
 14. Jenni Pajamäki           Ulvila                         10.34        2.56
 15. Mimosa Nevala            Karvia                         10.50        3.12
 16. Sanni Kylmänen           Luvia                          10.58        3.20
 17. Emma Mäkelä              Rauma                          11.03        3.25
 18. Aino Kotiranta           Ulvila                         11.27        3.49
 19. Susanna Palomäki         Ulvila                         12.11        4.33
 20. Kia Koivunen             Luvia                          12.48        5.10
 21. Eveliina Lehtonen        Luvia                          13.23        5.45
 22. Janette Aavinko          Luvia                          14.01        6.23
 23. Iida Harttila            Ulvila                         17.20        9.42
 24. Outi Nummi               Rauma                          17.39       10.01

 

Pojat3-4 lk koulusarja 2 km V

  1. Eemil Repo               Rauma                           6.44
  2. Eero Niemi               Pori                            7.09        0.25
  3. Matias Laukamo           Ulvila                          7.12        0.28
  4. Roope Lindroos           Pori                            7.20        0.36
  5. Lauri Kotka              Pori                            7.27        0.43
  6. Hermanni Kaipiainen      Ulvila                          7.30        0.46
  7. Akseli Ojala             Pori                            7.34        0.50
  8. Lasse Kylä-Kause         Eura                            7.36        0.52
  9. Tim Heininen             Rauma                           7.41        0.57
 10. Louis Herpin             Rauma                           7.53        1.09
 11. Vili Lehtonen            Luvia                           8.00        1.16
 12. Robert Silenko           Huittinen                       8.05        1.21
 13. Matti Joopi              Luvia                           8.08        1.24
 14. Petri Hynnä              Säkylä                          8.10        1.26
 15. Lauri Sirén              Pori                            8.11        1.27
 16. Joni Silver              Rauma                           8.25        1.41
 17. Jere Mononen             Pori                            8.31        1.47
 18. Viljami Salminen         Huittinen                       8.33        1.49
 19. Oliver Oksanen           Pori                            8.49        2.05
 20. Lenni Järvinen           Rauma                           9.08        2.24
 21. Kasperi Lehtinen         Huittinen                       9.09        2.25
 22. Aksel Burjam             Rauma                           9.10        2.26
 23. Markus Babb              Rauma                           9.21        2.37
 24. Jere Heino               Ulvila                          9.37        2.53
 25. Kaapo Elomaa             Rauma                           9.44        3.00
 26. Frans Salminen           Rauma                          10.10        3.26
 27. Marius Korpela           Luvia                          10.21        3.37
 28. Jussi Hirsimäki          Rauma                          11.05        4.21
 29. Kristian Sosala          Rauma                          11.40        4.56
 30. Valtteri Nordberg        Luvia                          13.02        6.18

 

Tytöt 5-6 lk koulusarja 2 km V

  1. Salla Lehtonen           Eura                            6.39
  2. Johanna Mattila          Pori                            6.42        0.03
  3. Sanni Ääri               Säkylä                          6.43        0.04
  4. Alisa Heino              Eura                            6.54        0.15
  5. Anni Lähteenmäki         Huittinen                       6.56        0.17
  6. Iina Pohjolainen         Huittinen                       6.58        0.19
  7. Semer Emine              Jämijärvi                       7.06        0.27
  8. Emma Niemi               Pori                            7.36        0.57
  9. Tuuli Mäkinen            Huittinen                       7.42        1.03
 10. Ellinoora Silllanpää     Pori                            7.53        1.14
 11. Linnea Landvik           Rauma                           8.02        1.23
 12. Emmi Orava               Pori                            8.08        1.29
 13. Lotta Pihala             Pori                            8.27        1.48
 14. Milla Heino              Rauma                           8.40        2.01
 15. Nea Paavilainen          Luvia                           8.47        2.08
 16. Emma vArola              Rauma                           9.20        2.41
 17. Laura Lepistö            Rauma                           9.51        3.12
 18. Sonja Kääriä             Rauma                           9.53        3.14
 19. Kristiina Landvik        Rauma                           9.54        3.15
 20. Loviisa Laukkanen        Rauma                          10.15        3.36
 21. Venla Maikola            Rauma                          11.19        4.40
 22. Alisa Lampela            Rauma                          11.25        4.46
 23. Sara Jylhänkoski         Ulvila                         11.51        5.12
 24. Janette Suominen         Rauma                          14.41        8.02

 

Pojat 5-6 lk koulusarja 2 km V

  1. Teemu Koskiahde          Pori                            6.25
  2. Severi Pirinen           Rauma                           6.33        0.08
  3. Heikkilä Santeri         Jämijärvi                       6.36        0.11
  4. Aleksi Lohtander         Rauma                           6.47        0.22
  5. Topias Nordberg          Eura                            6.51        0.26
  6. Luukas Kivipelto         Huittinen                       6.57        0.32
  6. Mikael Haapaniemi        Huittinen                       6.57        0.32
  8. Oskari Kärki             Huittinen                       7.03        0.38
  8. Antti Vahtola            Eura                            7.03        0.38
 10. Henri Nyroos             Pori                            7.21        0.56
 11. Juho Kaunistola          Huittinen                       7.23        0.58
 12. Samuel Hiljanen          Ulvila                          7.28        1.03
 12. Mikko Kotikivi           Pori                            7.28        1.03
 14. Eemil Kaasalainen        Huittinen                       7.34        1.09
 15. Hermanni Haaparanta      Pori                            7.42        1.17
 16. Juho Marttila            Huittinen                       7.48        1.23
 17. Juho Sirén               Pori                            7.53        1.28
 18. Aaro Yli-Sipilä          Huittinen                       8.07        1.42
 19. Waltteri Lahtinen        Rauma                           8.17        1.52
 20. Joni Pihlajaniemi        Ulvila                          8.25        2.00
 21. Aleksi Liikala           Karvia                          8.30        2.05
 22. Jesse Yli-Karhula        Karvia                          8.39        2.14
 23. Ville Kaunismäki         Rauma                           9.11        2.46
 24. Rasmus Kivistö           Luvia                          10.04        3.39
 25. Niko Sjöberg             Ulvila                         11.39        5.14
 26. Tuomas Kiikka            Karvia                         12.38        6.13

 

Tytöt 7 lk koulusarja 2 km V

  1. Matilda Vehmasto         Pori                            7.28
  2. Linda Eskola             Huittinen                       7.42        0.14
  3. Ella Kuuri-Riutta        Pori                            7.46        0.18
  4. Jasmiina Juntunen        Pori                            8.11        0.43
  5. Milla-Maj Majasaari      Pori                            8.12        0.44
  6. Amanda Laine             Honkajoki                       8.30        1.02

 

Pojat 7 lk koulusarja 2 km V

  1. Topi Viljanen            Huittinen                       6.12
  1. Heikkilä Aleksi          Jämijärvi                       6.12
  3. Roope Hyvärinen          Rauma                           6.53        0.41

 

Tytöt 8-9 lk koulusarja 2 km V

  1. Eveliina Tuominen        Pori                            6.20
  2. Carita Kurumaa           Honkajoki                       6.45        0.25
  3. Juulia Holma             Pori                            6.53        0.33
  4. Erika Alander            Pori                            7.00        0.40
  5. Heli Koskiniemi          Honkajoki                       7.55        1.35
  6. Anni-Lotta Mäki-Kantti   Honkajoki                       7.59        1.39
 

Tytöt 7lk kilpasarja 3 km V

  1. Essi Hyle                Pori                           10.44
  2. Alina Hanhiniemi         Pori                           10.57        0.13
  3. Tuominen Heli            Jämijärvi                      11.23        0.39
  4. Riina Hanhiniemi         Pori                           12.33        1.49
  5. Helka Mähönen            Kankaanpää                     13.38        2.54

Pojat 7 lk kilpasarja 3 km V

  1. Leo Rantahalvari         Säkylä                          9.01
  2. Tomi Santasalo           Kankaanpää                      9.37        0.36
  3. Frans Lindvall           Pori                            9.43        0.42
  3. Onni Rantahalvari        Säkylä                          9.43        0.42
  5. Tuomas Seppälä           Säkylä                          9.53        0.52
  6. Marjamäki Miska          Jämijärvi                       9.59        0.58
  7. Kuusikoski Juho          Jämijärvi                      10.27        1.26

 

Tytöt 8-9 lk kilpasarja 3 km V

  1. Niemi Roosa              Jämijärvi                       9.29
  2. Venla Haunia             Honkajoki                      10.09        0.40
  3. Riina Tainio             Eura                           10.12        0.43
  4. Pihla Kankaanpää         Huittinen                      10.14        0.45
  5. Fanni Äijälä             Ulvila                         10.43        1.14

 

Tytöt lukio ja ammatik kilpasarja 3 km V

  1. Roosa Marjaniemi         Pomarkku                       10.02

 

Pojat 8-9 lk koulusarja 3 km V

  1. Eemil Varho              Rauma                          10.51
  2. Lauri Engblom            Rauma                          11.19        0.28
  3. Kalle Kojo               Huittinen                      11.23        0.32
  4. Verneri Karppinen        Rauma                          11.39        0.48
  5. Konsta Jutila            Pori                           11.48        0.57
  6. Jussi Norolahti          Honkajoki                      11.50        0.59
  7. Oskari Hareja            Rauma                          12.31        1.40
  8. Marjamäki Miro           Jämijärvi                      12.37        1.46
  9. Joonas Hareja            Rauma                          12.49        1.58
 10. Kristian Saarisalo       Eura                           13.12        2.21
 11. Antero Kaskinen          Rauma                          13.20        2.29
 Sarja on kesken, puuttuu   3

Miehet 45 vuotta 5 km V

  1. Heikki Haunia            Honkajoki                      14.25

 

Miehet 50 vuotta 3 km V

  1. Arimo Koivisto           Karvia                         10.40

 

Pojat 8-9 lk kilpasarja 5 km V

  1. Roope Varjus             Ulvila                         13.58
  2. Aaron Bondfolk           Huittinen                      14.46        0.48
  3. Tuominen Juho            Jämijärvi                      15.33        1.35
  4. Tuukka Mäkinen           Huittinen                      15.48        1.50

 

Pojat lukio ja ammatik kilpasarja 5 km V

  1. Henri Koivisto           Honkajoki                      12.56
  2. Mikko Loukkaanhuhta      Kankaanpää                     13.11        0.15
  3. Jonatan Lindqvist        Pori                           13.34        0.38