Hiihtotuloksia

Tulokset 2012

 

 

Pyrintö Mestaruushiihdot 21.3.2012
T U L O K S E T
 

Naiset 7 vuotta 1 km V
                                                                                                     Tulos       

  1. Marjanne Ruohomäki       Porin Pyrintö               11.41


Naiset 8 vuotta 1 km V
  1. Erika Mansikka           Porin Pyrintö                        10.13


Naiset 9 vuotta 1 km V
  1. Senni Mattila            Porin Pyrintö                          5.44
  2. Elma Setälä              Porin Pyrintö                           6.40        0.56
  3. Julia Rintala            Porin Pyrintö                            7.11        1.27

Naiset 10 vuotta 1 km V
  1. Ennimaria Mikkola        Porin Pyrintö                   5.35

Miehet 11 vuotta 1.5 km V
  1. Pietu Jutila             Porin Pyrintö                            6.09

Naiset 11 vuotta 1.5 km V
  1. Pinja Jutila             Porin Pyrintö                            6.30
  2. Iisa Jutila              Porin Pyrintö                             6.44        0.14
  3. Taija Ruohomäki          Porin Pyrintö                   7.17        0.47
  4. Aada Agge                Porin Pyrintö                         8.10        1.40
  5. Amanda Mikola            Porin Pyrintö                   9.04        2.34

Miehet 12 vuotta 1.5 km V
  1. Oskari Puukka            Porin Pyrintö                       7.09

Miehet 14 vuotta 3 km V
  1. Konsta Jutila            Porin Pyrintö                         13.06
  2. Roope Lohikoski          Porin Pyrintö                  13.36        0.30

Naiset 14 vuotta 3 km V
  1. Julia Ruohomäki          Porin Pyrintö                     15.02
  2. Johanna Nyman            Porin Pyrintö                  15.39        0.37

Miehet 5 km V
  1. Tapio Mannila            Porin Pyrintö                        15.10
  2. Heikki Haapakoski        Porin Pyrintö                  16.12        1.02
  3. Veli-Matti Jutila        Porin Pyrintö                       20.42        5.32

 

PoPy talvi-illan hiihdot 28.2.2012
T U L O K S E T


                                                                                   Tulos        Ero
Miehet 6 vuotta ja alle 0.4 km V


  1. Aleksi Aarikka                                              2.30
  2. Leevi Klaus                                                    3.14        0.44

Naiset 6 vuotta ja alle 0.4 km V


  1. Helmi Eskelinen                                          2.54
  2. Maisa Aarikka                                              3.02        0.08
  3. Emmi Södendalh                                        3.19        0.25
  4. Ronja Räsänen                                             6.15        3.21

Naiset 8 vuotta 1 km V


  1. Aino Manner                                                  6.50
  2. Marianne Ruohomäki                              10.03        3.13

Naiset 10 vuotta 1 km V


  1. Laura Kivioja                                                 4.24
  2. Vera Karttunen                                            4.40        0.16
  3. Elma Setälä                                                     6.33        2.09


Miehet 12 vuotta 1 km V


  1. Oskar Puukka                                                 4.28
  2. Pietu Jutila                                                     4.30        0.02
  3. Emil-Oskar Oras                                           4.48        0.20
  4. Tuomas Luotola                                           5.25        0.57
  5. Jasper Ruippo                                               6.42        2.14

Naiset 12 vuotta 1 km V


  1. Tilda-Sofia Oras                                           4.43
  2. Pinja Jutila                                                    4.45        0.02
  3. Iisa Jutila                                                       4.56        0.13
  4. Kiia Eskelinen                                              5.52        1.09
  5. Aada Agge                                                     5.57        1.14
  6. Henna Styff                                                 10.55        6.12

Miehet 14 vuotta 1 km V


  1. Konsta Jutila                                               4.12

Naiset 14 vuotta 1 km V


  1. Johanna Nyman                                         5.00

Miehet 3 km V


  1. Markus Pörsti                                             9.39
  2. Kai Humisto                                             12.00        2.21
  3. Jaakko Välitalo                                       12.10        2.31
  4. Mika Pörsti                                               12.20        2.41
  5. Veli-Matti Jutila                                     12.33        2.54

 

Tulokset 2011

 

 

 

 

   
   
   
   

 

 

 

   
   
   
   
   

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

   
   
   
   
   

 

Tulokset 2010

Tulokset 2009

TekstitiedostoII Ykkösbonushiihdot.txt (13 kB)
II Ykkösbonushiihdot lehdistömuoto

Tulokset 2008

Tulokset 2007

Tulokset 2006

Tulokset Pyrinnön mestaruushiihdot (V) 09.03.2016

 

 

 

 

 

 

 

Yleinen  3 km

 

 

 

 

Sij

Nimi

Loppuaika

 

 

1

Miikka Lindroos

8:31

 

 

 

2

Ismo Aalto

9:16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

M-65  2.5 km

 

 

 

 

Sij

Nimi

Loppuaika

 

 

1

Jorma Hiltunen

8:21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T-2  0.2 km

 

 

 

 

Sij

Nimi

Loppuaika

 

 

1

Matilda Eskelinen

3:23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T-10 1 km

 

 

 

 

Sij

Nimi

Loppuaika

 

 

1

Helmi Eskelinen

5:31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-10  1 km

 

 

 

 

Sij

Nimi

Loppuaika

 

 

1

Olli Lindroos

5:40

 

 

 

2

Heikki Peurala

9:16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

P-12  1 km

 

 

 

 

Sij

Nimi

Loppuaika

 

 

1

Eero Tuomi

4:42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T-14  2 km

 

 

 

 

Sij

Nimi

Loppuaika

 

 

1

Senni Mattila

7:12

 

 

 

2

Elma Setälä

8:08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T-16  3 km

 

 

 

 

Sij

Nimi

Loppuaika

 

 

1

Kiia Eskelinen

10:07

 

 

 

2

Emmi Orava

10:18

 

 

 

Seuran mestaruushiihdot 3.3.2021

 

 

M-10 2.1km(V)          1.Oliver Kosunen           12.34

M-12 2.1km(V)          1.Waltteri Koski                8.08

M-16 2.1km(V)          1.Heikki Peurala              8.42

M-50 2.1km(V)          1.Tapani Peurala             7.54

M-60 2.1km(P)          1.Ismo Aalto                    9.05

N-18 3km(V)             1.Senni Mattila                 9.54

                                  2.Elma Setälä                 13.03

M-35 3km(V)             1.Juuso Leppälä              9.08

 

 

Seuran mestaruushiihdot 6.3.2019

 

TULOKSET

 

N-60 2km (p)

  1. Marja Sanberg      12.10

M-60 2km(p)

  1. Tapio Mannila         6.25

N-6  0.8km(v)

  1. Matilda Eskelinen   7.25

N-14 2km(v)

  1. Helmi Eskelinen      7.35

M-14 2km(v)

  1. Heikki Peurala        8.02

N-16 2km(v)

  1. Senni Mattila          5.20
  2. Elma Setälä            8.15

M-50 2km(v)

         1.Tapani Peurala       6.55

N-20 2km(v)

  1. Emmi Orava           6 .25
  2. Kia Eskelinen          6.42

Tul:n Satakunnanpiirin avoimet 100 v hiihdot hiihtokoululaisille 19.2.2019

T-6 0.4 km

  1. Matilda Eskelinen Popy         3:13

T-8 0.4 km

  1. Fiina Kukko PSH                    1:46

T-10 1 km

        1.Elsa Kukko PSH                      4:44

        2. Nelli Kukko PSH                     5:12

P-12 1.5 km

  1. Nico Sonne  PSH                     8:46

T-12 1.5 km

  1. Jenniina Malmberg PrKiri        7:42

T-14 2km

        1.Helmi Eskelinen PoPy               7:43

T-16 2km

        1.Senni Mattila PoPy                   5:39

         2.Julianna Malmberg PrKiri        7:05

         3. Elma Setälä PoPy                   8:15

T-20 2km

          1.Kiia Eskelinen PoPy                6:43         

PoPy.n mestaruushiihdot 7.3.2018

 

N 4  0.5km( V)

  1. Matilda Eskelinen           6.00

N 12  2.5km(V)

  1. Helmi Eskelinen             10.03

N 16 2.5km(V)

  1. Senni Mattila                  7.32
  2. Elma Setälä                    9.55

N18 2.5km(V)

  1. Emmi Orava                   8.27
  2. Kia Eskelinen                 8.33

N 60 2.5km(P)

  1. Marja Sandberg           12.52

Yleinen 2.5km(V)

  1. Ismo Aalto                    10.23

TUL:n Satakunnanpiirin hiihtoseurojen hiihtokilpailut 21.3.2018 Porin Isomäessä

      

Tulokset

     
      

T-4  (V)

0.5 km

    
      

1.

Matilda Eskelinen

 

PoPy

5:24

 
      

T-10 (V)

1km

    
      

1.

Jenniina Malmberg

 

PrKiri

5:40

 
      

T-12 (V)

1km

    
      

1.

Helmi Eskelinen

 

PoPy

3:35

 
      

P-12 (V)

1km

    
      

1.

Heikki Peurala

 

PoPy

4:20

 
      

T-16 (V)

1.75km

    
      

1.

Senni Mattila

 

PoPy

5:22

 

2.

Elma Setälä

 

PoPy

6:47

 

3.

Julianna Malmberg

 

PrKiri

6:50

 
      

T-18 (V)

1.75km

    
      

1.

Kia Eskelinen

 

PoPy

5:47

 

2.

Emmi Orava

 

PoPY

5:48

 
      

Naiset (P)

1.75km

    
      

1.

Päivi Luontola

 

PrKiri

8:11

 
      

Miehet (P)

1.75km

    
      

1.

Jarno Blomster

 

TUL

7:15