Hiihto

 

 

 

 

Seuran mestaruushiihdot 6.3.2019

 

N-60 2km (p)

  1. Marja Sanberg      12.10

M-60 2km(p)

  1. Tapio Mannila         6.25

N-6  0.8km(v)

  1. Matilda Eskelinen   7.25

N-14 2km(v)

  1. Helmi Eskelinen      7.35

M-14 2km(v)

  1. Heikki Peurala        8.02

N-16 2km(v)

  1. Senni Mattila          5.20
  2. Elma Setälä            8.15

M-50 2km(v)

         1.Tapani Peurala       6.55

N-20 2km(v)

  1. Emmi Orava           6 .25
  2. Kia Eskelinen          6.42

Tul:n Satakunnanpiirin avoimet 100 v hiihdot hiihtokoululaisille 19.2.2019

T-6 0.4 km

  1. Matilda Eskelinen Popy         3:13

T-8 0.4 km

  1. Fiina Kukko PSH                    1:46

T-10 1 km

        1.Elsa Kukko PSH                      4:44

        2. Nelli Kukko PSH                     5:12

P-12 1.5 km

  1. Nico Sonne  PSH                     8:46

T-12 1.5 km

  1. Jenniina Malmberg PrKiri        7:42

T-14 2km

        1.Helmi Eskelinen PoPy               7:43

T-16 2km

        1.Senni Mattila PoPy                   5:39

         2.Julianna Malmberg PrKiri        7:05

         3. Elma Setälä PoPy                   8:15

T-20 2km

          1.Kiia Eskelinen PoPy                6:43         

Mestaruushiihtojen palkintojen saajia

PoPy.n mestaruushiihdot 7.3.2018

 

N 4  0.5km( V)

  1. Matilda Eskelinen           6.00

N 12  2.5km(V)

  1. Helmi Eskelinen             10.03

N 16 2.5km(V)

  1. Senni Mattila                  7.32
  2. Elma Setälä                    9.55

N18 2.5km(V)

  1. Emmi Orava                   8.27
  2. Kia Eskelinen                 8.33

N 60 2.5km(P)

  1. Marja Sandberg           12.52

Yleinen 2.5km(V)

  1. Ismo Aalto                    10.23

TUL:n Satakunnanpiirin hiihtoseurojen hiihtokilpailut 21.3.2018 Porin Isomäessä

      

Tulokset

     
      

T-4  (V)

0.5 km

    
      

1.

Matilda Eskelinen

 

PoPy

5:24

 
      

T-10 (V)

1km

    
      

1.

Jenniina Malmberg

 

PrKiri

5:40

 
      

T-12 (V)

1km

    
      

1.

Helmi Eskelinen

 

PoPy

3:35

 
      

P-12 (V)

1km

    
      

1.

Heikki Peurala

 

PoPy

4:20

 
      

T-16 (V)

1.75km

    
      

1.

Senni Mattila

 

PoPy

5:22

 

2.

Elma Setälä

 

PoPy

6:47

 

3.

Julianna Malmberg

 

PrKiri

6:50

 
      

T-18 (V)

1.75km

    
      

1.

Kia Eskelinen

 

PoPy

5:47

 

2.

Emmi Orava

 

PoPY

5:48

 
      

Naiset (P)

1.75km

    
      

1.

Päivi Luontola

 

PrKiri

8:11

 
      

Miehet (P)

1.75km

    
      

1.

Jarno Blomster

 

TUL

7:15